Trka Beograd – Banjaluka počine 23. aprila, a prva etapa vozi se od Beograda do Požarevca.
Uslediće etape od Obrenovca do Zvornika, od Bratunca do Vlasenice i poslednjeg dana, 26. aprila, od Doboja do Banjaluke.
Tehnički direktor trke, Saša Gajičić, rekao je da se vozi ukupno oko 600 kilometara, kao i da učestvuju takmičari iz 40 zemalja.
Direktor trke, Vladimir Kuvalja, ujedno i predsednik Centra za razvoj i unapređenje sportske saradnje Srbije i Republike Srpske, istakao je da je ponosan na to što ovaj događaj već 19 godina spaja Republiku Srpsku i Srbiju.
Dodao je da sama trka, uz trud i rad svih uključenih u Beogradu, Požarevcu i Obrenovcu, prerasta u događaj koji sve više dobija na značaju.
Gradonačelnik Požarevca, Saša Pavlović je napomenuo da je Požarevac poslednjih godina u više navrata bio domaćin u različitim biciklističkim takmičenjima.
