Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић посетио је ОШ „Свети владика Николај“ у Брадарцу где му је презентована апликација „Дигиталне ученичке задруге“. Министра Шарчевића су у ОШ у Брадарцу дочекали градоначелник Града Пожаревца Бане Спасовић са сарадницима, представници Школске управе Пожаревца, директори основних и средњих школа са територије Града Пожаревца. Након посете школи у Брадарцу министар је обишао и средњу Пољопривредну школу где је посетио радионице ове образовне установе и штандове ученичких задруга свих школа са територије Града Пожаревца.
Након обиласка Пољопривредне школе потписан је Споразум о сарадњи у вези ученичких задруга. Споразум су потписали министар Шарчевић и градоначелник Града Пожаревца Бане Спасовић. Овим споразумом се омогућује ученичким задругама да се формирају као правна лица и први тај споразум је потписан управо у Пожаревцу. Ученичке задруге ће сада моћи да конкуришу на конкурсима које расписује Град Пожаревац. Градоначелник је овом приликом рекао да ће свих 15 школа у Пожаревцу имати ученичке задруге и да ће на тај начин моћи да приходују продајом својих производа а да та средства могу да користе за набавку уџбеника, прибора, помоћ социјално угроженим ђацима као и за лечење болесних ученика. Он је навео као пример ОШ „Свети владика Николај“ и ОШ „Краљ Александар I“ који су за време фестивала цвећа остварили зараду од 160.000 динара и та средства су искористили за уџбенике, отплату екскурзије и помоћ болесном детету. Спасовић је још рекао да ће град омогућити бесплатне штандове на свим манифестацијама за ученичке задруге.
Министар просвете Младен Шарчевић је овом приликом похвалио руководство Пожаревца и образовне установе које су препознале корист задруга и њихов значај за успостављање радних навика и подстицаја предузетништва. Он је још додао да ће Пожаревац бити узор и добар едукатор свим другим школама из читаве Србије.
На свечаном пријему поводом Дана просветних радника министру Шарчевићу је у име Града Пожаревца, градоначелник Бане Спасовић уручио Повељу за допринос развоју образовања у Пожаревцу. Градоначелник се овом приликом захвалио министру на свему што је учинио за Пожаревац и том приликом је још додао:
„Уважени министре Шарчевићу, надам се да сте задовољни виђеним у основној школи у Брадарцу и пожаревачкој пољопривредној школи. Желим да знате да су оне, као и остале образовне установе на нашој територији за нас једно вечито градилиште. Вечито, у смислу да никада, ма колико биле опремљене и изграђене, нећемо престати да их још више опремамо, још више проширујемо и још више модернизујемо. На то нас обавезује визија наше државе и министарства на чијем сте челу, која казује да се највеће благо једне земље налази у школама. Зато смо у последње три године издвојили милијарду и осам стотина милиона динара наших грађана управо у средње, основно али и предшколско образовање. Користим прилику да се захвалим и држави, вашем министарству и канцеларији за јавна улагања који су такође усмерили значајна средства у образовне установе на нашој територији. Средствима Републике добили смо фасаду школе у Кличевцу, у Лучици, Пожаревачкој гимназији, уређење дворишта у школи Краљ Александар I, а након урађеног пројекта на помолу је и капитална реконструкција ОШ „Доситеј Обрадовић“ вредности 280 милиона динара. Као што сам навео, не запостављамо ни један сегмент образовања па тако ни предшколски. Решавајући проблем места за децу у вртићима који притиска Пожаревац већ деценијама, улазимо у јавно-приватно партнерство где ћемо у приватним вртићима субвенционисати цену за све оне који нису могли да упишу државни. Овај потез, као и планирана изградња још једног вртића у Костолцу, требало би да избрише овај проблем, тако важан за децу али и њихове родитеље.“
Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић се захвалио локалној самоуправи на овом признању и изразио је задовољство виђеним у Пожаревцу. Он је истакао да се у Србији у претходном периоду доста тога урадило у погледу самих инвестиција у објекте али и у реформама у образовању и најавио је да ће их бити још а ученичке задруге су једна од њих. Шарчевић је најавио да ће од наредне школске године у гимназијама бити уведена специјализована одељења за ученике надарене за историју и географију. Он је навео да тимови већ увелико раде на припреми, да су у тај посао укључени представници Националног просветног савета, Завода за унапређење образовања и васпитања, представници Универзитета у Београду. Министар је још рекао да су реформе у просвети школе у Пожаревцу најбоље разумеле, да су позитиван пример добро организованог задругарства и да могу послужити осталим школама у Србији као пример.