Početak » Aktuelno » O Gradu

Požarevac izvanredan domaćin

Mladi radnik poražen od Crvene zvezde u finalu odbojkaškog kupa

Odbojkaši Mladog radnika poraženi su maksimalnim rezultatom od Crvene zvezde u finalu nacionalnog Kupa Srbije ali to nije pokvarilo izvanredan utisak koji je grad Požarevac zaslužio kao organizator finalnog turnira što su jednodušno istakli svi gosti među kojima je bilo predstavnika ambasada, afirmisanih odbojkaških radnika, velikana ovoga sporta kao i predstavnika lokalne samouprave na čelu sa predsednikom Skupštine grada Banetom Spasovićem.

Sa finalne utakmice

Što se samog meča tiče, dobar servis Zvezde i umor požarevačke ekipe od polufinalnog meča, kada su savladali favorizovanu ekipu Vojvodine,  napravili prevagu u korist gostiju pa pehar odlazi u Beograd. Prepuna hala i odlična navijačka atmosfera hala od samog početka utakmice ovog puta nisu uspeli da poguraju odbojkaše Mladog radnika do osvajanja Kupa. Prvi set je počeo slično kao i na utakmici sa Vojvodinom. Gosti kreću silovito i na startu stiču prednost od 4 poena razlike. U tim trenucima se videlo da Radnik igra sigurnije nego protiv Novosađana, iako to rezultat nije pokazivao. Mladi radnik se ubrzo dobrom igrom u polju rezultatski vraća u egal. Do rezultata 20:20 se igralo poen za poen, ali tada Beograđani vezuju 4 poena i prave nedostižnu razliku pa je set završen 25:23 za Crvenu zvezdu. Znatno lošiji početak drugog seta Zvezda je materijalizovala, pa se na prvi tehnički tajm-aut u ovom setu otišlo pri rezultatu 12:3 za Beograđane. Razlika se i nakon toga povećavala do maksimalnih +13, a set je završen rezultatom 25:15 za crveno-bele.

-Rizikujemo servis, rizikujemo u napadu, idemo da hvatamo nemoguće blokove, finale igramo!“ rekao je u pauzi između setova svojim igračima trener Mladog radnika, Dragan Bonić.

To međutim nije pomoglo njegovim igračima da naprave čudo i drugi put za dva dana se vrate u igru posle 0:2 u setovima. Delovali su zbunjeno u organizaciji napada, a u odbrani nisu „radili“ ni prijem ni blok pa je posle sat i 20 minuta na semaforu pisalo 3:0 za Beograđane. Poslednji set završen je rezultatom 25:14. Inače, Mladi radnik je bio jedina ekipa na završnom turniru koja nastupa u nižem rangu takmičenja.

Nagradu je poraženim finalistima uručio proslavljeni odbojkaš Vladimir Grbić, dok je pehar pobedniku Kupa predao vitez prošlogodišnjih LJubičevskih igara Davorin Živković.

Čestitke selektora Grbića

-Prelep ambijent i odlična organizacija turnira. Ulazak ekipe iz druge lige u finale Kupa je istorijski rezultat za ovaj klub i ovaj grad. Možda je zafalio spektakl u samom finalu, osim neizvesnog prvog seta. Možda bi bilo uzbudljivije da je Vojvodina prošla u fnale ali Mladi radnik je u polufinalu više želeo pobedu i dobio je srcem tu utakmicu. Zvezda je odlično izgledala u oba meča i ima nekoliko mladih momaka, koji će sigurno dobiti zapaženu ulogu u prvom timu, rekao je selektor Nikola Grbić.

Grbić je Maksimu Buculjeviću iz redova crveno-belih uručio trofej namenjen najboljem igraču završnog turnira Kupa.

odbojkasi_3

Ovogodišnjim 51. Kupom Srbije u odbojci okončana je i „Nedelja odbojke“ u Požarevcu, a Mladi radnik ove godine obeležava i 70 godina postojanja. Tim povodom klub je i od Odbojkaškog saveza Srbije dobio priznanje.

Trener domaćih, Dragan Bonić kaže da igrači nisu imali rešenja za servis Zvezde.

-Dobri servisi pomerali su našu odbranu na više od 3 metra pa ni organizacija napada nije funkcionisala. Bolje su igrali i ja im čestitam, zaključio je Bonić.

Predsednik upravnog odbora kluba Igor Ristić kaže da je prezadovoljan uspehom i plasmanom u finale i izrazio nadu da će ova mlada ekipa osvojiti Kup možda već sledeće godine.