Почетак » Актуелно » О Граду

Пожаревац изванредан домаћин

Млади радник поражен од Црвене звезде у финалу одбојкашког купа

Одбојкаши Младог радника поражени су максималним резултатом од Црвене звезде у финалу националног Купа Србије али то није покварило изванредан утисак који је град Пожаревац заслужио као организатор финалног турнира што су једнодушно истакли сви гости међу којима је било представника амбасада, афирмисаних одбојкашких радника, великана овога спорта као и представника локалне самоуправе на челу са председником Скупштине града Банетом Спасовићем.

Са финалне утакмице

Што се самог меча тиче, добар сервис Звезде и умор пожаревачке екипе од полуфиналног меча, када су савладали фаворизовану екипу Војводине,  направили превагу у корист гостију па пехар одлази у Београд. Препуна хала и одлична навијачка атмосфера хала од самог почетка утакмице овог пута нису успели да погурају одбојкаше Младог радника до освајања Купа. Први сет је почео слично као и на утакмици са Војводином. Гости крећу силовито и на старту стичу предност од 4 поена разлике. У тим тренуцима се видело да Радник игра сигурније него против Новосађана, иако то резултат није показивао. Млади радник се убрзо добром игром у пољу резултатски враћа у егал. До резултата 20:20 се играло поен за поен, али тада Београђани везују 4 поена и праве недостижну разлику па је сет завршен 25:23 за Црвену звезду. Знатно лошији почетак другог сета Звезда је материјализовала, па се на први технички тајм-аут у овом сету отишло при резултату 12:3 за Београђане. Разлика се и након тога повећавала до максималних +13, а сет је завршен резултатом 25:15 за црвено-беле.

-Ризикујемо сервис, ризикујемо у нападу, идемо да хватамо немогуће блокове, финале играмо!“ рекао је у паузи између сетова својим играчима тренер Младог радника, Драган Бонић.

То међутим није помогло његовим играчима да направе чудо и други пут за два дана се врате у игру после 0:2 у сетовима. Деловали су збуњено у организацији напада, а у одбрани нису „радили“ ни пријем ни блок па је после сат и 20 минута на семафору писало 3:0 за Београђане. Последњи сет завршен је резултатом 25:14. Иначе, Млади радник је био једина екипа на завршном турниру која наступа у нижем рангу такмичења.

Награду је пораженим финалистима уручио прослављени одбојкаш Владимир Грбић, док је пехар победнику Купа предао витез прошлогодишњих Љубичевских игара Даворин Живковић.

Честитке селектора Грбића

-Прелеп амбијент и одлична организација турнира. Улазак екипе из друге лиге у финале Купа је историјски резултат за овај клуб и овај град. Можда је зафалио спектакл у самом финалу, осим неизвесног првог сета. Можда би било узбудљивије да је Војводина прошла у фнале али Млади радник је у полуфиналу више желео победу и добио је срцем ту утакмицу. Звезда је одлично изгледала у оба меча и има неколико младих момака, који ће сигурно добити запажену улогу у првом тиму, рекао је селектор Никола Грбић.

Грбић је Максиму Буцуљевићу из редова црвено-белих уручио трофеј намењен најбољем играчу завршног турнира Купа.

odbojkasi_3

Овогодишњим 51. Купом Србије у одбојци окончана је и „Недеља одбојке“ у Пожаревцу, а Млади радник ове године обележава и 70 година постојања. Тим поводом клуб је и од Одбојкашког савеза Србије добио признање.

Тренер домаћих, Драган Бонић каже да играчи нису имали решења за сервис Звезде.

-Добри сервиси померали су нашу одбрану на више од 3 метра па ни организација напада није функционисала. Боље су играли и ја им честитам, закључио је Бонић.

Председник управног одбора клуба Игор Ристић каже да је презадовољан успехом и пласманом у финале и изразио наду да ће ова млада екипа освојити Куп можда већ следеће године.